Jak dá najevo dítě, že mu chybí vaše pozornost? Nemocí!

Po dobu několika týdnů, jsem dávala svou energii, úsílí a čas, věnování se práci na svém novém eBooku. Chtěla jsem se tomu věnovat, protože jsem zjistila, že mě psaní baví a neuvěřitelně mě to chytlo. A také jsem ze sebe chtěla dostat to nejlepší, co v tuto chvíli ve mně je.

Když už jsem se konečně blížila do finále, tak mi ale moje dcerka dala jasně najevo, že jsem se jí v poslední době nevěnovala, tak jak chtěla. A také, tak jak bych chtěla i já. Ale boužel den má jen dvacetčtyři hodin, což mi připadalo strašně málo na to, kolik jsem toho chtěla stihnout.

teploměrNemoc přehlušila radost

Jakmile jsem došla do cíle, vše připravila a nastavila, tak jak má být, tak moje dcerka onemocněla. Kašel, teplota, rýma a bacil, který se v ní začal rozjíždět.

A já si uvědomila, že je to pro mě upozornění, že jsem se jí opravdu poslední dobou věnovala méně, než bych chtěla. Radost z dokončení mého díla přehlušila nemoc mé dcerky.

Říkala jsem si, že je to prostě nachlazení, což je u dětí normální. Ale když jsem si to všechno spojila dohromady, tak mi vyšlo, že po celou dobu, co jsem pracovala na svém eBooku a projektu, tak to dcerka špatně nesla. Maminka se už nevěnovala jenom jí, ale najednou častěji seděla u počítače a pořád tam něco ťukala.

Děti jsou naše zrcadlo

Říká se, že děti jsou naše zrcadla, náš odraz. Už jsem to několikrát četla, ale pokud je člověk zaneprázděný, tak na to zapomene. Ale děti nám to krásně připomenou.

Ani se ji nedivím, že mě upozornila svou nemocí na to, že ji chybí mé častější věnování. Vždycky to byla přece ona, která je pro mě tak důležitá. Ano je a stašně moc. Ale to, že jsem svůj čas trávila i prací na počítači, místo hraní her s ní, ji opravdu chybělo. A  jak jinak mamince dát najevo, že ji chybí pozoronost? Samozřejmě nemocí, protože tím si tu pozornost okamžitě získá.

Tímto mi dala jasně na jevo, že už jí to nebaví a chce, abych se jí víc věnovala, tak jako dřív. Ano děti jsou opravdu velicé vnímavé a citlivé. Jakmile se trošku vybočí z jejich zajetých kolejí, hned vás na to upozorní. Někdy je to prostě jen tím, že jsou víc uplakané, mrzuté, ale pokud je toho už víc, tak prostě onemocní, a tím si získají veškerou vaši pozornost.

Někdy je těžké zkloubit dohromady práci, zábavu, starost o své nejbližší a vše s tím spojené.

Pro mě je to zase ponaučení do budoucna, že všechno má své hranice. Pro příště už se pokusím si práci a zábavu rozdělit férově.

Tento článek píšu v době, kdy moje dcerka už spí a já si vyhradila tuto dobu, abych ho mohla pro vás nasat.

Zapřemýšlejte nad tím, možná také zjistíte, proč se vám zrovna teď dějí některé věci.

 

Dagmar Arnoštová
Ukazuji lidem cestu, jak zvládnout rakovinu blízké osoby. Díky svým zkušenostem s rakovinou mého táty a manžela, už vím, jak zvládat emoce, být oporou a přitom zůstat silná. Můj příběh si přečtěte zde>> Jsem autorka eBooku Jak zvládnout rakovinu milované osoby
Komentáře