Ve zdraví i v nemoci Tě budu milovat …

Přesně toto jsme si s manželem slíbili před 6 lety, kdy jsme se brali. Vzít jsme se chtěli, protože jsme se milovali a rozhodli jsme se, že spolu chceme žít a to jako manželé. Svatba sice nebyla obrovská, ale to jsme ani nechtěli. Obřad jsme měli na radnici, jako možná spousta lidí, ale tak jsme se rozhodli a tak jsme to chtěli.

V den svatby jsme měli opravdu střídavé počasí. V jednu dobu krásně svítilo sluníčko, akorát vhodné na naše svatební focení. Sotva jsme se dofotili, sedli do auta a přejížděli na hostinu, tak najednou začalo pršet. Potom nastala průtrž mračen, kroupy a potom zase vysvitlo slunce. Takže opravdu se nám to vyvedlo 🙂

A jsem rádá, že se s vámi mohu o to podělit. Tak se pěkně usaďte a podívejte se na náš svatební videoklip:

Slib, který se plní

Netušila jsem, že za necelé 4 roky, tento slib budu muset obstát a dodržet. V tu dobu nám nastaly nelehké časy, kde se zjistilo, že manžel musí na operaci. Toho, čeho jsem se bála, se potvrdilo a bohužel to byl zhoubný nádor, a ještě i s metastázemi.

Toto období, byla zkouška našeho vztahu. Jak to zvládneme a ustojíme. Nebo spíše hlavně u mě. Bylo hlavně na mně, jak se s tím vyrovnám a jak to budeme zvládat. Já jsem musela být ta silná a ustát to. Abyste pochopili, tak manžel o své diagnóze moc nevěděl.

Možná se ptáte, jak je možné, že to nevěděl? Odpověď je docela jednoduchá, prostě to nechtěl vědět. Nechtěl se o tom bavit, zjišťovat si více informací. To vše, jsem věděla právě já. V tomto jsem poznala, jak jsme s manželem odlišní. Já jsem ta, která chce mít jasno, vše vědět a mít informace.

Jak už jsem psala, nebylo to zrovna lehké období. Měli jsme 30 a museli jsme se s tím poprat. Ale nyní, spolu slavíme šesté výročí a zvládáme to.

Strašne ráda bych napsala, že už je to za námi, ale ještě máme před sebou cestu …

Někdy to samozřejmě není tak snadné, jak bych chtěla, ale zvládáme a to je pro mě důležité.

 

Dagmar Arnoštová
Ukazuji lidem cestu, jak zvládnout rakovinu blízké osoby. Díky svým zkušenostem s rakovinou mého táty a manžela, už vím, jak zvládat emoce, být oporou a přitom zůstat silná. Můj příběh si přečtěte zde>> Jsem autorka eBooku Jak zvládnout rakovinu milované osoby
Komentáře